Poprzednie edycje

Do tej pory odbyły się dwie edycje „Akcji Aukcji”.

I Edycja „Akcji Aukcji” to efekt pracy trójki studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu: Magdaleny Lara, Aleksandry Grzegorek i Mateusza Pietrowskiego; pragnących dzielić się z innymi tym co robią- wymieniać się zarówno inspiracjami jak i wątpliwościami dotyczącymi sztuki.

Podczas pierwszej odsłony wydarzenia „Akcja Aukcja” odbywającego się na przełomie 2012 i 2013 doszło do wielu wartościowych spotkań i rozmów. W ramach imprezy zostały zorganizowane dwie wystawy: pierwsza w Galerii Kolektyw 1A w Poznaniu (16.12.2012) podczas której artyści mogli skonfrontować swoje dzieła, poglądy i koncepcję  i „wymienić” nimi nawzajem, podczas tego spotkania między uczestnikami dochodziło do emocjonujących licytacji, zamian, których żadna ze stron się nie spodziewała ; druga wystawa odbywająca się w Galerii Aula w UAP (15.01.2013) finalizowała całe przedsięwzięcie- zestawiała ze sobą pary dzieł „wymienionych” tworząc niekiedy szokujące zestawienia. Stworzony przez organizatorów katalog multimedialny stanowi najlepszą dokumentację konfrontacji do jakich doszło podczas tego wydarzenia.

      Patronami medialnymi akcji było Radio Merkury, ONTV, Fundacja UAP. Imprezę wspierali Stowarzyszenie Lepszy Świat, nasze miasto.pl oraz Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

II Edycja „Akcji Aukcji” odbyła się w pierwszej połowie 2014 roku i kontynuowała sukcesy pierwszej edycji. Wydarzenie cieszyło się większą frekwencją niż pierwsza odsłona projektu, zgłosiło się aż 19 uczestników (każdy z nich mógł zgłosić trzy prace). Do wymiany zgłoszonych prac doszło na Scenie Nowej w Centrum Kultury Zamek (10.04.2014), podczas której prawie wszystkie prace znalazły nowych właścicieli.

Wymienione między sobą prace stworzyły niespotykane duety, z którymi widzowie mogli się zapoznać już na wystawie poaukcyjnej otwartej w klubie Trochę Kultury 24 kwietnia. Otwarciu wystawy towarzyszyło opublikowanie katalogu multimedialnego prezentującego zestawy prac wymienionych w Dniu Akcji Aukcji. Katalog można obejrzeć wchodząc w zakładkę „katalogi”.

Patronami II edycji było Centrum Kultury Zamek, klub Trochę Kultury, Fundacja UAP, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Koło Naukowe Malarstwa oraz Koło Naukowe UAP.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s